NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dość gadania! Czas uleczyć nowojorskie metro!

Dość gadania! Czas uleczyć nowojorskie metro!

26.07.2017, godz. 00:00
Dość gadania! Czas uleczyć metro!
foto:

Dzień po tym, jak burmistrz Bill de Blasio (56 l.) oskarżył władze Metropolitarnych Zakładów Komunikacyjnych (MTA) i gubernatora Andrew Cuomo (59 l.) o wstrzymywanie funduszy na konieczne remonty, gubernator odbił piłeczkę. Stwierdził, że to miasto powinno "wygenerować" w budżecie kwoty na ten cel. Polityczne przepychanki trwają, a pasażerowie dalej przechodzą komunikacyjne katusze.

- Jako gubernator zrobiłem, co mogłem, a nawet więcej. Bo ogłaszając tzw. stan alarmowy, będzie można przekazać MTA większe pieniądze na remonty i wszelkie naprawy w metrze. Tymczasem miasto samo tylko oczekuje, a mało daje. To władze miasta muszą zadbać o to, żeby mieszkańcy mieli zapewniony godny dojazd - mówił na konferencji Andrew Cuomo (59 l.) w ripoście na zarzuty Billa de Blasio (56 l.). Ten mówi "kolorowo", bo walczy o głosy wyborców, których będzie potrzebować w listopadzie.

Za tą słowną przepychanką nic nie idzie, a metro nawala, i to na całej linii. W poniedziałek na zdezelowanych torach wykoleił się pociąg metra linii Q na Brooklynie. We wtorek rano z kolei stanęła niebieska linia A. Pociągi z powodu problemów z sygnałem miały długie przestoje w tunelu na trasie z Queensu na Manhattan. Jeden ze składów odmówił posłuszeństwa na High Street, przez co koszmarnie już spóźnione pociągi musiały jechać trasą linii F od Jey Street-MetroTech do West 4th Str. Tysiące pasażerów zostało skazanych na przesiadki.

Lada moment szef MTA ma przedstawić raport na temat pomysłów naprawy metra i poprawienia jakości komunikacji. Czekamy!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: