NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Donald Trump: obecny system sponsorowań na stały pobyt jest przestarzały. Legalna imigracja do USA musi się zmienić

Donald Trump: obecny system sponsorowań na stały pobyt jest przestarzały. Legalna imigracja do USA musi się zmienić

18.10.2015, godz. 23:00
imigracja, imigranci, Ameryka i problem imigracji
imigracja, imigranci, Ameryka i problem imigracji foto:

To chyba najrozsądniejsza wypowiedź Donalda Trumpa w sprawie imigracji od czasu, kiedy rozpoczął kampanię wyborczą. Miliarder, ubiegający się o oficjalną nominację Partii Republikańskiej, przyznał, że legalna imigracja do Stanów opiera się na przestarzałym  systemie sponsorowań – głównie rodzinnych, małżeńskich. Zgadza się, że należy to jak najszybciej zmienić – donosi Politico.

Trump mówił o imigracji w programie „Larry Kudlow Show”. Po tym jak ponownie powtórzył swoje pomysły na usunięcie wszystkich nielegalnych, zaczął wypowiadać się nieco rozsądniej. Przyznał, że sposoby legalnej imigracji do USA muszą się zmienić i odpowiadać obecnym potrzebom Ameryki. Zapytany przez gospodarza, czy nie uważa, że dobrym sposobem na reformę byłoby odejście od sponsorowań rodzinnych na korzyść tych pracowniczych czy edukacyjnych i ułatwienie załatwienia formalności związanych z legalizacją pobytu osobom, które mogą coś wnieść do tego kraju, Trump z całą stanowczością zgodził się. –  Absolutnie zmiany w systemie sponsorowań powinny iść w tym kierunku.  Absurdem jest wykształcić na Harvardzie świetnego specjalistę, a następnie nie pozwolić mu tutaj zostać. Podobnie z osobami na wizach pracowniczych, których jest za mało a procedury o ich ubieganie się są skomplikowane. To musi się zmienić. Nie tylko Silicon Valley potrzebuje takich ludzi, ale cała Ameryka – mówił Trump.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: