NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Donald Trump nie przejmuje się protestami swoich przeciwników. Idzie jak burza

Donald Trump nie przejmuje się protestami swoich przeciwników. Idzie jak burza

21.03.2016, godz. 00:00
Trump przeciwnicy
foto: AP

Jak Ameryka długa i szeroka ludzie protestują przeciwko kandydaturze Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich. Najpierw w Chicago. W piątek jego zażarci przeciwnicy  zakłócili wiec miliardera w Salt Lake City. W sobotę zablokowali drogi w Arizonie, aby zwolennicy Trumpa nie mogli dotrzeć na jego wystąpienie. W Nowym Jorku doszło do drobnych starć z policją i sprzeczek ze zwolennikami ekscentrycznego polityka.

Demonstranci zgromadzili się w sobotę na Manhattanie. Przeszli z Columbus Circle do Trump Tower na Fifth Avenue. Doszło do starć z policją, która próbowała zapobiec tamowaniu ruchu. Protestujący rzucali w funkcjonariuszy butelkami z wodą.
Co na to Trump? - To nie są dobrzy ludzie, nie zachowują się jak protestujący tylko jak aligatory.
Biznesmen zwyciężył we wtorek w prawyborach na Florydzie, w Karolinie Północnej i w Illinois, a wcześniej odniósł szereg spektakularnych zwycięstw. Zdaniem Donalda Trumpa, gdyby po tylu jego sukcesach nominację otrzymał od władz partii ktoś inny, w kraju wybuchłyby zamieszki. - Wiecie, reprezentuję wiele, wiele milionów ludzi - podkreślił kontrowersyjny miliarder w wywiadzie dla CNN.
Po przegranej na Florydzie z walki o nominację odpadł senator Marco Rubio.
Trump ma wciąż jednak dwóch rywali - konserwatywnego senatora z Teksasu Teda Cruaz, który zajął drugie miejsce w Illinois i Karolinie Północnej, a w Missouri praktycznie zremisował z Trumpem. W piątym stanie, w którym odbyły się prawybory - Ohio, wygrał gubernator John Kasich, który mimo niewielkich szans na zwycięstwo zapowiada dalszą walkę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: