NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Donald Trump na spotkaniu z liderem większości w Senacie: Imigracja, służba zdrowia i rynek pracy na pierwszy ogień

Donald Trump na spotkaniu z liderem większości w Senacie: Imigracja, służba zdrowia i rynek pracy na pierwszy ogień

12.11.2016, godz. 00:00
Wybory prezydenckie w USA - Donald Trump
foto: AP

Podczas pobytu w Waszyngtonie, prezydent-elekt, podczas spotkania z liderem większości w Senacie Mitchem McConnellem (74 l.),  jasno i konkretnie przedstawił czym zajmie się zaraz po oficjalnym przejęciu rządów. Na pierwszy ogień idą: imigracja,  służba zdrowia – z Obamacare na czele – i sytuacja na rynku pracy.

– To są priorytety, bardzo ważne sprawy dla naszego kraju i mieszkańców. Obiecuję, że ludzie będą bardzo, bardzo zadowoleni. Co do imigracji wiadomo, że obecna sytuacja jest nie do zaakceptowania. Podobnie z ubezpieczeniami zdrowotnymi.  Zajmiemy się też rynkiem pracy, pobudzeniem ekonomii,  tak by przybyło nowych miejsc zatrudnienia – powiedział Donald Trump (70 l.) na spotkaniu na Kapitolu z McConnellem.  Dodał, że plan działania jest opracowywany tak, by dzień po jego inauguracji Amerykanie obudzili się wiedząc, że ich prawa są chronione i respektowane  że nie muszą się bać o rachunki medyczne czy prace. Szczegółów działania nie zdradził  niemniej przyznał, że w sprawie imigracji na pewno konieczne będzie uszczelnienie granicy, kontrolowanie wjazdów i wyjazdów oraz zajęcie się nielegalnymi z kryminalną przeszłością.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: