NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Donald Trump lekceważąco o pensji prezydenta USA: Będzie pracował za darmo?

Donald Trump lekceważąco o pensji prezydenta USA: Będzie pracował za darmo?

14.11.2016, godz. 00:00
NY pensja Trumpa
foto: AP

Prezydent elekt Donald Trump (70 l.) zrezygnuje z prezydenckiego wynagrodzenia? Miliarder z Nowego Jorku stwierdził, że pensja prezydenta USA to „nic wielkiego”.

Donald Trump jako prezydent USA nie będzie pobieraj rządowego wynagrodzenia? Podczas kampanii we wrześniu 2015 roku miliarder obiecał wyborcom, że nie weźmie nawet dolara za pracę w Białym Domu. Na spotkaniu w Rochester stwierdził, że to tak naprawdę nic wielkiego.

Ile zarabia prezydent Stanów Zjednoczonych? Wynagrodzenie przywódcy jednego z największych mocarstw wynosi 400 tys. dolarów rocznie. Tymczasem Trump ma majątek wart prawie 4 miliardy dolarów rocznie.

Jeszcze rok temu Donald Trump zakpił z prezydenckiego wynagrodzenia: - Pierwszą rzeczą, jaką zrobię, gdy już zostanę prezydentem, to zrezygnuję z pensji! Umówmy się, to nic wielkiego – powiedział wtedy Trump. Czy dotrzyma słowa? Jeszcze nie wiadomo, ale na pewno stać go na to, żeby nie brać prezydenckiej pensji. Tym bardziej, że i tak będzie miał za darmo wikt i opierunek.

Urząd prezydenta Donald Trump obejmie w styczniu 2017 r.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: