NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Donald Trump dostaje cięgi, imigranci dziękują Macy's

Donald Trump dostaje cięgi, imigranci dziękują Macy's

02.07.2015, godz. 18:44
Donald Trump
foto:

Nie tylko największe stacje telewizyjne odwracają się od Donalda Trumpa. A wszystko przez jego długi język. Po tym, jak porównał imigrantów, głównie tych z Meksyku, do najgorszych kryminalistów i gwałcicieli, zrywają z nim interesy także inne firmy. Ostatnio do bojkotu miliardera dołączył dom handlowy Macy's. Zadowolenia nie kryją imigranci i dziękują za wsparcie.

Przedstawiciele Macy's poinformowali, że nie chcą być utożsamiani z poglądami Donalda Trumpa i dlatego wycofują ze sprzedaży kolekcję koszul, spinek do mankietów, garniturów i krawatów sygnowaną nazwiskiem miliardera. By podziękować, dziesiątki imigrantów zebrały się przed Macy's na Herald Square. Skandując, że są ludźmi a nie kryminalistami, wzywali również inne korporacje do bojkotu Trumpa.

– Każdy ma prawo do swojej opinii, ale nikt nie ma prawa do obrażania drugiego człowieka, zwłaszcza w taki sposób. Donald Trump pokazał, że gardzi ludźmi, którzy nie mają tego co on – mówił Vicente Mayorga, jeden z organizatorów protestu na Manhattanie.

A Trump nic sobie z tego nie robi i idzie w zaparte, bo na wieść o decyzji domu handlowego napisał na Twitterze, że „ci, którzy wierzą w uszczelnienie granic, w zatrzymanie nielegalnej imigracji powinni przestać robić zakupy w Macy's...".

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: