NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dodatkowe zabezpieczenia podczas Five Boro Bike Tour

Dodatkowe zabezpieczenia podczas Five Boro Bike Tour

29.04.2013, godz. 02:00
USA, Five Boro Bike Tour
foto:

W związku z masakrą w Bostonie organizatorzy Five Boro Bike Tour w tym roku zdecydowali się na dodatkowe środki ostrożności.

Jak podaje NBC News, uczestnicy wyścigu nie będą mogli mieć przy sobie podczas sportowej rywalizacji plecaków, sakiewek zawieszonych na rowerach oraz torebek pod siodełkami. Na trasie wyścigu zostanie rozstawionych kilka punktów kontrolnych w celu sprawdzania, czy wszyscy zawodnicy dostosowali się do wymagań dodatkowego bezpieczeństwa wprowadzonego przez organizatorów  Five Boro Bike Tour. Jeśli ktoś nie dostosuje się do wprowadzonych zasad bezpieczeństwa, plecaki i inne niedozwolone akcesoria będą bezzwrotnie konfiskowane. Organizatorzy wyścigu zezwalają na przewożenie jedynie wody w butelkach.

Five Boro Bike Tour to coroczna impreza rowerowa organizowana od 1977 roku zawsze w pierwszą niedzielę maja. W tym roku udział w wyścigu wezmą 32 tysiące osób. Trasa wyścigu wynosi 42 mile i przebiega przez pięć gmin Nowego Jorku oraz pięć głównych mostów.

Impreza rozpoczyna się w Battery Park na dolnym Manhattanie, a kończy w Fort Wadsworth na Staten Island, gdzie dla jej uczestników organizowany jest specjalny festiwal.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: