NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dodatkowe 3 miliony dolarów na modernizację lotniska JFK. Bezpieczniejsze starty i lądowania

Dodatkowe 3 miliony dolarów na modernizację lotniska JFK. Bezpieczniejsze starty i lądowania

19.08.2016, godz. 00:00
Narciarz wodny przechytrzył ochronę na JFK
foto:

Miliony pasażerów przylatujących i odlatujących z nowojorskiego John F. Kennedy International Airport będą mogli wkrótce poczuć się bardziej komfortowo a przede wszystkim bezpiecznie. Wszystko to dzięki federalnym funduszom, które pozwolą na bardzo ważne modernizacje.

Dzięki staraniom dwóch nowojorskich senatorów: Kirsten Gillibrand i Charlesa Schumera, politycy z Waszyngtonu zgodzili się zwiększyć kwotę federalnej pomocy finansowej dla nowojorskiego portu lotniczego mającego największą liczbę międzynarodowych połączeń ze wszystkich lotnisk w Stanach. Kwota jaką otrzyma JFK zostanie powiększona o 2.9 mln dolarów zostanie dołączona do przyznanych już wcześniej 8.9 mln dolarów, jakie Kongres zgodził się przekazać na modernizację lotniska.
Jak powiedzieli senatorowie, dodatkowe pieniądze zostaną zainwestowane zwłaszcza w modernizację „płyty” lotniska, z której startują i gdzie lądują samoloty. Jak podkreślili, remont pasów startowych – m.in. ich poszerzenie i odnowienie nawierzchni – jest „krytycznie ważny dla bezpieczeństwa tak pasażerów jak i pilotów zasiadających za sterami”. W ramach modernizacji na najbardziej ruchliwych terminalach powstanie też więcej „rękawów” doprowadzających do samolotu. – Lotnisko JFK jest jednym z najbardziej ruchliwych nie w Ameryce ale na całym świecie. Musimy więc zadbać o to, by było bezpieczne i nowoczesne – powiedział senator Schumer.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: