NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy „Dobrze, że Centrum się rozwija”. Dzień otwarty w Centrum Polsko-Słowiańskim

„Dobrze, że Centrum się rozwija”. Dzień otwarty w Centrum Polsko-Słowiańskim

17.10.2014, godz. 00:00
Centrum Polsko-Słowiańskie
foto:

Kilkadziesiąt osób odwiedziło Centrum Polsko-Słowiańskie podczas dnia otwartego zorganizowanego w środę przez władze i pracowników tej zasłużonej polonijnej organizacji.

Goście mogli zapoznać się z licznymi zajęciami i kursami oferowanymi przez CP-S, jak klasy komputerowe, językowe, plastyczne, czy też program dla seniorów. Tego wieczoru Centrum odwiedził również poseł stanowy Joseph R. Lentol.

- Zainteresowanie jest duże – przyznała Bożena Kamińska prezes Centrum Polsko-Słowiańskiego. - Cieszy nas, że przychodzą osoby, które do tej pory do nas nie zaglądały. Takie dni to dobra okazja, aby poznać nie tylko ofertę programową Centrum, ale również pracowników i dyrektorów naszej instytucji.  Dzisiaj na przykład mamy zebranie zarządu i wszyscy chętni mogą spotkać się z nami osobiście – dodała prezes.

- Przyszedłem dzisiaj w zupełnie prywatnej sprawie, ale cieszę się, że centrum organizuje tego typu imprezy – mówi nam pan Andrzej z Queensu. - Jestem członkiem CP-S ponad 30 lat i z pomocy Centrum korzystałem wielokrotnie. Takich instytucji wśród Polonii jest naprawdę niewiele. Z tego, że Centrum istnieje i rozwija się, można się tylko cieszyć – dodał mężczyzna.

Marcin Żurawicz

Zdjęcia archiwum P-SFUK

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: