NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dobry, polski szeryf

Dobry, polski szeryf

02.11.2013, godz. 10:30
Sheriff Richard Berdnik, Polak, Szeryf, NJ,
foto:

Już 5 listopada Polonia mieszkająca w Passaic County w New Jersey będzie mogła oddać swój głos na ubiegającego się o drugą kadencję szeryfa - Ryszarda Berdnika, który ma polskie korzenie i jest dobrze znany w polonijnym środowisku. Jest szanowanym i poważanym człowiekiem.

- Ryszard Berdnik jako szeryf świetnie wypełnia swoje obowiązki. Dzięki jego postawie i zaangażowaniu przez ostatnie lata znacząco spadła przestępczość! My jako Polonia mamy powody do dumy. Od czasu jego wyboru zawsze brał udział w polonijnych uroczystościach, piknikach oraz w Paradzie Pułaskiego - mówi Krystyna Bladek z Krystyna Travel w NJ. Ryszard Berdnik i jego córka Ashley w 2011 roku uczestniczyli z Polonią z Passaic/Clifton w Paradzie Pułaskiego. Mało tego - wówczas po raz pierwszy od 77 lat ojciec i córka poprowadzili swoją lokalną społeczność podczas tej manifestacji polskości na Manhattanie. Ryszard Berdnik jest dumny ze swojego polskiego pochodzenia i podkreśla to na każdym kroku. Jest on wręcz uwielbiany w polonijnym środowisku. Centrala Polskich Organizacji i przedstawiciele Polonii zwracają się z prośbą o poparcie i oddanie na niego głosu w wyborach na szeryfa. Głosować mogą osoby, które mieszkają w Passaic County.

Ryszad Berdnik jest członkiem licznych stowarzyszeń, m.in. FBI National Academy Association, New Jersey Honor Legion of Decorated Officers i Passaic County Chiefs of Police Association. W listopadzie 2010 został wybrany na urząd szeryfa powiatu Passaic, NJ. Ponad 25 lat temu Ryszard poślubił Monikę Kudłacik, z którą ma czworo dzieci: dwóch synów oraz dwie córki. Rodzina Berdników mieszka w Clifton, należy do Parafii św. Andrzeja w Clifton. Ryszard Berdnik urodził się w Passaic, New Jersey, i jest synem polskich emigrantów Bronisławy i Bazylego (Wacka) Berdników. Rodzina Berdników należała do Parafii św. Józefa w Passaic, NJ. Rodzice pana Berdnika urodzili się w Polsce, jednak życiowe losy połączyły ich węzłem małżeńskim w Nowym Jorku, gdzie wzięli ślub w 1952 r. w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Jego rodzice przeżyli koszmar II wojny światowej, który tkwił boleśnie w ich sercach. Chociaż poznali się za oceanem, w Nowym Jorku oboje ciężko przeżyli czasy dzieciństwa i dorastania. Potrafili jednak godnie i dumnie żyć, wychowując swoich synów Edwarda i Ryszarda w polskim duchu i tradycji. Ryszard uczęszczał do Polskiej Szkoły im. Adama Mickiewicza w Passaic w latach 70. Jego ulubioną nauczycielką była pani Janina Igielska.

Polski szeryf Ryszard Berdnik ukończył New Jersey State Police Academy w Sea Grit, a także prestiżową Akademię FBI National Academy. W czasie studiów i podczas swojej 30-letniej kariery zawodowej Ryszard Berdnik zdobył wiedzę i umiejętności czyniące z niego nie tylko dobrego policjanta, lecz także znakomitego trenera dla młodszych kolegów - był instruktorem w Passaic County Police Department. Odwaga i zaangażowanie Ryszarda wielokrotnie znajdowały uznanie zarówno w oczach jego zwierzchników, jak i obywateli. Podczas swojej kariery wiele razy był odznaczony. Został między innymi uhonorowany medalem "Meritiurios Service Medal" w uznaniu za szybką i sprawnie przeprowadzoną akcję ujęcia sprawców napadu oraz "Saving Medal" w podziękowaniu za uratowanie starszej osoby i dziecka z płonącego budynku. Cała Polonia mieszkająca w Passaic County w New Jersey 5 listopada powinna bez wahania oddać głos na swojego rodaka Ryszarda Berdnika.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: