NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dobre uczynki powracają jak ofiarowana miłość. Krystianek potrzebuje naszego wsparcia

Dobre uczynki powracają jak ofiarowana miłość. Krystianek potrzebuje naszego wsparcia

17.01.2015, godz. 19:44
Państwo Gierasimiuk
foto:

Krystianek urodził się w Polsce, w Białymstoku, jest dzieckiem długo wyczekiwanym i od pierwszych dni ciąży kochanym. Niestety, maluszek na świat przyszedł z wrodzoną wadą serca.

- O jego wadzie dowiedzieliśmy się w 21. tygodniu ciąży. Nie zdawaliśmy sobie sprawy co nas i jego czeka – opowiadają rodzice Krystiana.

Państwo Gierasimiuk pochodzą z Białegostoku. – Dla bezpieczeństwa maluszka lekarze zadecydowali, że poród musi odbyć się w Warszawie. Na piątą dobę został przewieziony do CZD. Tam okazało się, że został zakażony bakterią i doszło do zakażenia organizmu (SEPSA). Po 3 tygodniach wykonano mu operację, która miała mu dać czas do następnej poważniejszej operacji. Niestety, bardzo ciężko było mu się podnieść, jego serduszko nie dawało rady, jednej nocy stanęło ponad 5 razy. Wszyscy czekali na cud, który się zdarzył i mój synek dał radę – opowiadają rodzice.

Krystianek jest bardzo silnym i pogodnym chłopcem.

- Dziękujemy za każdy przeżyty z nim dzień. Czekają nas jeszcze dwie bardzo poważne operacje. W Polsce usłyszałam że jest bardzo duża umieralność dzieci po operacji, na którą czekamy, dlatego zdecydowaliśmy się na wyjazd do Niemiec, aby zwiększyć szanse na przeżycie naszego aniołka. Lekarze byli bardzo zdziwieni że żyje – mówi mama chłopczyka.

Ponieważ leczenie za granicą jest bardzo kosztowne rodzice chłopczyka zmuszeni są prosić o pomoc ludzi dobrej woli.

- Myślę, że każdy rodzic zrobiłby wszystko dla swego dziecka. Wszyscy wiedzą, że leczenie za granicą jest bardzo kosztowne, a my nie mamy innego wyjścia jak prosić państwa o wsparcie finansowe, aby zwiększyć szanse na jego życie. Serce jednokomorowe (HLHS) jest kwalifikowane do przeszczepu, ale my nie chcemy nikomu jego odbierać. Zrobimy wszystko, aby Krystian żył z własnym sercem. Każdy grosz będzie dla nas krokiem do przodu, więc bardzo prosimy o pomoc i o udostępnienie naszej prośby do jak największej liczby osób. Dobre uczynki powracają jak ofiarowana miłość. Z całego naszego serca dziękujemy – kończą rodzice .

W Polce Krystianek jest pod opieką fundacji „Cor Infantis” oraz SiePomaga.pl


Krystianowi można pomóc dokonując wpłaty na polski rachunek Fundacji:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis

86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Krystian Gierasimiuk”

Dla wpłat zagranicznych:
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022

Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: