NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dobre prognozy dla Nowego Jorku: LATO potrwa do października!

Dobre prognozy dla Nowego Jorku: LATO potrwa do października!

04.09.2014, godz. 15:41
lato, NYC Plaża,
foto:

Dobra wiadomość dla osób, które nie chcą się pożegnać jeszcze z latem albo planują krótkie wypady w okolice metropolii. Jak zapewniają synoptycy z AccuWeather, wrzesień i początek października będzie słoneczny i bardzo ciepły. Niektóre dni będą nawet cieplejsze niż te w wakacje!

Według meteorologów, w sumie do 19 października czeka nas zaledwie osiem pochmurnych i deszczowych dni. Pierwszego możemy się spodziewać w najbliższą sobotę wieczorem. Ale będzie to typowo letni burzowy dzień. Do późnych godzin popołudniowych będzie upalnie – ponad 90 F (33 st C) ale odczuwalna temperatura z uwagi na wilgotność powietrza będzie dużo wyższa, nawet ponad 100 F (38 st. C).

Ale zanim nadejdzie sobotnia letnia burza, w czwartek i piątek będzie piękna słoneczna pogoda. Termometry będą pokazywać 88 F czyli ponad 30 st C a na niebie nie będzie ani jednej chmurki. Zresztą taka „pogodowa nagroda” w postaci słońca i 78 F (26 st. C) będzie nas czekać po burzowej sobocie.

Jak zapowiadają synoptycy, kolejny tydzień przyniesie nam temperatury oscylujące w granicach 80 F. (ok. 27 st C) i pełne słońce. Jedynym dniem, kiedy możemy spodziewać się zachmurzenia jest przyszły czwartek. Później, do 17 września będziemy mogli cieszyć się słoneczną prawdziwe letnią pogodą sprzyjającą spacerom czy wypadom poza miasto.

Jesień przywitamy deszczowo – bo od 18 do 21 września ma być pochmurno i dość deszczowo, ale na szczęście ciągle ciepło – termometry będą pokazywać około 75 F (24 st. C).

A potem ma być tylko cieplej… Praktycznie do 19 października tylko trzy razy termometry pokażą nieco mniej niż 60 F (16 st. C), tak będą wskazywać od temperatury w okolicach 70 F. Tak więc – jeżeli przewidywania się sprawdzą – czeka nas ciągle naprawdę piękne lato.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: