NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dobra wiadomość dla mieszkańców! East River Ferry popłynie na Greenpoint

Dobra wiadomość dla mieszkańców! East River Ferry popłynie na Greenpoint

19.07.2014, godz. 00:00
East River Ferry
foto:

Mieszkańcy Greenpointu, których czeka koszmar z dojazdami metrem z uwagi na zbliżający się remont tunelu i torów na tarasie linii G, mogą wkrótce mieć powody do radości. Wiele wskazuje na to, że już w nadchodzącym tygodniu przywrócone zostanie kursowanie promu między Manhattanem a polską dzielnicą.

Według przedstawicieli władz miejskich oraz polityków reprezentujących Greenpoint, RedSky Capital – czyli deweloper odpowiedzialny za remont zniszczonej przystani i rampy przy India Street – zakończy lada moment odbudowę.

Jak mówią urzednicy, są „przekonani i bardzo optymistyczni co do tego, że już w najbliższych dniach East River Ferry przywiezie i odbierze pasażerów z nowej, mocniejszej przystani”.

Dla mieszkańców dzielnicy to naprawdę dobra wiadomość. Bowiem już od piątku, 25 lipca, od godziny 11 w nocy jedyne przejeżdżające przez Greenpoint metro – linia G – nie będzie kursować na bardzo ważnym, szczególnie dla mieszkających tam Polaków, odcinku. Z uwagi na konieczny remont tunelu pod Newtown Creek – zniszczonego podczas huraganu Sandy (tzw. Greenpoint Tube) – aż pięć tygodni pociąg nie będzie dojeżdżać do Long Island City, skąd pasażerowie normalnie przesiadają się do metra, które dowozi ich na Manhattan czy na Queens. Czyli metro G będzie kursować tylko pomiędzy Church Avenue a Nassau Ave. A to oznacza, że nie będzie zatrzymywać się na stacjach: Greenpoint Ave., 21 St. oraz Court Square.
Przywrócenie wodnego połączenia z Manhattanem pozwoli mieszkańcom polskiej dzielnicy uniknąć komunikacyjnego chaosu i zapobiegnie – czego się bardzo obawiali – odcięciu Greenpointu od reszty Nowego Jorku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: