NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Do samolotu z nożem i kijem bejsbolowym? Czemu nie!

Do samolotu z nożem i kijem bejsbolowym? Czemu nie!

07.03.2013, godz. 02:00
Hokej na trawie
foto:

Federalna Agencja ds. Bezpieczeństwa Transportu (Transportation Security Administration) uznała właśnie, że jeszcze do niedawna absolutnie zakazane rzeczy mogą być ponownie wnoszone na pokład samolotu. Począwszy od kwietnia, pasażerowie będą mogli mieć przy sobie scyzoryki, małe noże, kije bejsbolowe oraz golfowe - poinformował John Pistole, wysoki rangą oficer TSA.

- Nowa polityka ma na celu dostosowanie naszych działań do standardów międzynarodowych. Poza tym dzięki temu nasi pracownicy będą mogli się koncentrować na poważnych zagrożeniach - powiedział Pistole.

Decyzja TSA bardzo zaniepokoiła pracowników linii lotniczych. Związek zawodowy stewardes i stewardów Southwest Airlines nazwał ją niebezpieczną. Ich zdaniem jest to stwarzanie zagrożenia zarówno dla pracowników pokładowych samolotu, jak i wszystkich pasażerów

To niebezpieczne!

- Ta decyzja sprawi, że życie agentów TSA będzie łatwiejsze, ale bezpieczeństwo lotu i życie ludzi będzie zagrożone. Owszem, pasażer z małym nożem czy kijem bejsbolowym nie zagraża może bezpośrednio pilotowi, który jest zamknięty w kabinie, ale może być bardzo groźny dla współpasażerów - napisał w oświadczeniu związek zawodowy stewardes i stewardów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: