NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy To do nich trafił Wasz dar serca!

To do nich trafił Wasz dar serca!

11.04.2015, godz. 16:44
To do nich trafił Wasz dar serca!
foto:

Polskie hospicja dla dzieci mają już pieniądze ze świątecznej zbiórki Naszej Unii i Fundacji Uśmiechu Dziecka pod patronatem „Super Expressu”. Tej akcji patronowaliśmy od samego początku i naprawdę było warto! Wystarczy spojrzeć na uśmiechnięte twarze szefów dziecięcych hospicjów z Polski. To dzięki Wam, Polonusom. Rodakom, na których zawsze można liczyć. Szczególnie jeśli chodzi o dzieci.

Akcja „Świąteczny Uśmiech Dziecka” naprawdę poruszyła Wasze serca. Dzięki wielkiej hojności amerykańskich Polaków – Klientów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej i Czytelników „Super Expressu”, na potrzeby trzech hospicjów dla dzieci w Polsce oraz na rzecz potrzebujących polonijnych dzieci trafiło ponad 151 tysięcy dolarów. Akcję zorganizowała Nasza Unia (PSFCU) i polonijna Fundacja Uśmiechu Dziecka, a od samego początku patronował jej „Super Express”!


- Akcja „Świąteczny Uśmiech Dziecka” doskonale wpisuje się w misję naszej instytucji: świadczenia usług finansowych najwyższej jakości przy jednoczesnym wspieraniu wspólnoty, w której żyjemy i pracujemy oraz pomocy dla najbardziej potrzebujących. Działamy w środowisku polonijnym już prawie 40 lat, a wśród naszych członków jest mnóstwo ludzi dobrej woli, którzy chcą i potrafią dzielić się z potrzebującymi – zauważa Krzysztof Matyszczyk, przewodniczący Rady Dyrektorów PSFCU. To sami wpłacający wybierali na jaki cel przekazują pieniądze – czy na hospicja w Białymstoku, Krakowie lub Rzeszowie, czy też na konto Fundacji. Najwięcej pieniędzy wpłacono na konto Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Dyrektor placówki w Rzeszowie nie spodziewał się tak wielkiego odzewu Polonii.


- Tak profesjonalnie przygotowana zbiórka to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie na rzecz naszego Hospicjum – mówi Rafał Ciupiński, dyrektor placówki. - Byliśmy bardzo miłe zaskoczeni i mocno kibicowaliśmy temu przedsięwzięciu. Jesteśmy bardzo wdzięczni Organizatorom za zaangażowanie i całej Polonii za hojność i dobre serca. Te pieniądze  bardzo pomogą naszym podopiecznym. Dzięki nim dołożymy kolejne cegły do rozbudowy tak bardzo potrzebnych dodatkowych 10 sal dla nieuleczalnie chorych dzieci a także ich rodziców, którzy będą mogli przebywać ze swoimi dziećmi w tak trudnym dla wszystkich momencie – dodaje.  Jak mówi dyrektor jego placówka prowadzi tzw. domowe hospicjum gdzie lekarze i pielęgniarki opiekują się dziećmi w ich rodzinnych domach - na dzień dzisiejszy opiece takiej poddane jest 55 maluchów. Natomiast w stacjonarnym hospicjum, działającym przy Fundacji przebywa obecnie 17 dzieci.


- Mamy nadzieję, że dzięki pomocy Polonii i innych darczyńców uda nam się szybko ukończyć budowę i będziemy mogli przyjąć na oddział kolejne potrzebujące dzieci – dodaje  Rafał Ciupiński.  Dyrekcja i zarząd  Fundacji „Pomóż Im” z Białegostoku również nie kryje wzruszenia.
- Pragnę podziękować Państwu za zainteresowanie działalnością naszej Fundacji. To ogromny zaszczyt i radość, iż Fundacja jest rozpoznawana również w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, czyli na drugim krańcu świata - mówi Anna Klimowicz, specjalista ds. rozwoju fundacji. - Staramy się pomagać naszym podopiecznym w walce z cierpieniem i chorobą, a ich uśmiech jest dla nas największą nagrodą. Dzięki wsparciu polonii w Stanach Zjednoczonych będziemy mogli pomagać w jeszcze bardziej profesjonalny i skuteczny sposób – dodaje. Potrzeby prowadzonego przez fundację jedynego w północno-wschodniej części Polski Domowego Hospicjum dla Dzieci są duże. Darowizna zostanie przeznaczona na zakup sprzętu i urządzeń medycznych. - Będą z nich korzystali podopieczni naszej Fundacji - zarówno dzieci nieuleczalnie chore, przebywające pod opieką hospicjum, jak i mali pacjenci onkologiczni będący w trakcie swojej najtrudniejszej walki o życie, którym również pomagamy – informuje Arnold Sobolewski prezes fundacji. Fundacja opiekuje się dziećmi nie tylko z Białegostoku. Wśród jej pacjentów są osoby mieszkające w różnych częściach całego makroregionu - nawet na Warmii i Mazurach. - Nasze zespoły medyczne - lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, ale też psychologowie, pracownik socjalny, rekrutowani przez nas wolontariusze, systematycznie odwiedzają "nasze" maluchy, pielęgnując, aplikując leki, prowadząc rehabilitację, ale też udzielając bardzo ważnego wsparcia psychologicznego i socjalnego rodzinom. Dziennie pokonujemy setki kilometrów. Rocznie wszyscy członkowie zespołu odbywają ponad 6 tys. wizyt w domach małych pacjentów, pokonując ponad 240 tys. km. Pomagamy im, kupując opał, środki czystości, chemię domową, a nawet ubrania  czy podręczniki – kończy Sobolewski. I na to wszystko trafi wasz dar serca. Jak zapewnili nas przedstawiciele P-SFUK i Fundacji Uśmiech Dziecka, podobna zbiórka będzie również organizowana także w okresie świątecznym w tym roku.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: