NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Do aresztu za granie pasażerom metra G!

Do aresztu za granie pasażerom metra G!

23.10.2014, godz. 00:00
MTA
foto:

To zaczyna być naprawdę dziwne! Nowojorscy policjanci stają się agresywni nie tylko wobec zatrzymanych osób ale nawet i artystów! Tym razem do przykrego zajścia doszło na Metropolitan Avenue Stadion - przystanku metra G.

Przebywającym na stacji funkcjonariuszom przeszkadzał grający tam na gitarze dla pasażerów artysta, 30-letni Andrew Kalleen. Potraktowali go jak zwykłego przestępcę: skuli w kajdanki i zaaresztowali.

Całe zajście zostało nagrane przez jedną z osób przebywających na stacji. Wideo, które umieszczono na YouTube, do wtorku obejrzało blisko 600 tysięcy ludzi. Wszyscy – co wyraźnie widać w komentarzach pod filmem –mają dość takiego zachowania policji i nieuzasadnionej agresji wobec niewinnych ludzi.

Przykre zajście miało miejsce w sobotę na Metropolitan Avenue Station. Do grającego Kelleena podszedł policjant i – jak relacjonują świadkowie oraz sam poszkodowany – zapytał czy ma pozwolenie na grę w metrze. Kiedy artysta powiedział, że nie, oficer NYPD kazał mu przestać grać i wyjść ze stacji. Muzyk jednak nie chciał tego zrobić, ponieważ – jak powiedział – nie potrzebuje żadnego zezwolenia. Potwierdzają to zresztą przepisy MTA, tzw. Rules of Conduct Section 1050.6, które mówią, że artysta może wykonywać swoje popisy jeżeli nie przeszkadza pasażerom i nie zagraża im w żaden sposób. A stojący ma przystanku Andrew Kalleen, grając na gitarze nikomu nie przeszkadzał, wręcz przeciwnie – umilał czekanie ma metro.

Najwyraźniej jednak przeszkadzał policjantowi, który wezwał kolegę. Zanim ten przyszedł, zdjął z szyi muzyka gitarę mówiąc, że ma wyjść. Kiedy już dołączył drugi policjant, skuli artystę w kajdanki i wyprowadzili.

W imię poparcia dla Kalleena oraz przeciwko nieuzasadnionym działaniom policji, we wtorek zorganizowano protest. Poza zwykłymi nowojorczykami udział w nim wzięli inni artyści zarabiający swoim talentem na stacjach metra.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: