NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Do 12 wzrosła liczba ofiar choroby legionistów. Zaraza się szerzy

Do 12 wzrosła liczba ofiar choroby legionistów. Zaraza się szerzy

12.08.2015, godz. 14:46
bronx
foto:

Nowojorczycy zaczynają się bać wychodzić z domu, a najbardziej obawiają się wizyt na Południowym Bronksie. Tam od początku lipca szaleje choroba legionistów.

To istna plaga - zachorowało na nią już 113 osób, a 12 zmarło. W poniedziałek zlokalizowano kolejne ogniska zarazy, gdzie na dobre zadomowiła się bakteria Legionella. Odkażone zostały między innymi: Samuel Gompers High School znajdująca się przy 455 Southern Blvd., Bronx County Hall of Justice, Bronx Housing Court, US Postal przy 554 Grand Concourse oraz budynek Verizon mieszczący się przy 1106 Hoe Ave.
Urzędnicy stanowi i miejscy chcą wprowadzić nowe przepisy, zgodnie z którymi właściciele budynków będą zobowiązani do przeprowadzania obowiązkowych kontroli w swoich systemach chłodniczych. - Będziemy rejestrowali wszystkie nowe i istniejące już wieże chłodnicze pod kątem ich kwartalnych przeglądów. Dodatkowo każdy właściciel będzie musiał otrzymać licencję, na podstawie której system chłodniczy zostanie dopuszczony do eksploatacji – powiedział Bill de Blasio, burmistrz Nowego Jorku

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: