NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Diabelsko polska noc

Diabelsko polska noc

26.02.2015, godz. 19:11
Diabelsko polska noc, polonia, NJ
foto:

W środę halą Prudential Center w Newark zawładnęli Polacy! Podczas meczu NHL dominowały barwy biało-czerwone, a na trybunach słychać było wiele rozmów w naszym ojczystym języku. Do tego po lodowisku na zamboni (maszyna do czyszczenia lodu) sunęła osobiście konsul generalna RP w Nowym Jorku! Wieczór zorganizowany był wspólnie przez Polonię for Kids, Polish American Folk Dance Company i jego sponsorem była Polsko-Słowiańska Unia Kredytowa.

Wszystko za sprawą Polskiego Wieczoru z New Jersey Devils, na którym pojawiło się około 1000 Polaków! Wśród gości Urszula Gacek – konsul generalna RP w Nowym Jorku oraz Artur Dybanowski – Wielkiego Marszałka tegorocznej Parady Pułaskiego.
Tuż przed meczem podczas, którego zmierzyli się New Jersey Devils z Calgary Flames, na scenie pojawili się tancerze z zespołu Polish American Folk Dance Company. Zaraz po ich występie gości przywitał organizator imprezy. – Bardzo się cieszę, że udało nam się wszystko dopiąć na ostatni guzik i dziś wspólnie możemy świętować Polski Wieczór w New Jersey – powiedział Tomek Moczerniuk. – To wspaniale, że mogę dziś być tu z Polonią. Mam nadzieję, że po takim dopingu jaki wspólne damy Adamowi Henrique (gwiazda NJ Devils), którego matka jest z pochodzenia Polką, niebawem Adam zgłosi się na Madison Avenue po potwierdzenie polskiego obywatelstwa – śmiała się konsul Urszula Gacek.

Polacy, którzy przyszli z całymi rodzinami, nie kryli, że impreza im się podoba, i to bardzo. – To wręcz niesamowite! Dla naszego małego Kubusia to pierwszy mecz hokejowy w życiu. Jednak już dziś wiemy że nie ostatni – mówił nam Eugeniusz Myśliwiec, dziadek chłopczyka.

To, że Polacy mają na trybunach liczną reprezentację, widać było gołym okiem. Po zakończeniu pierwszej tercji na zamboni – maszynie do czyszczenia ludu - wszystkich zebranych kibiców pozdrawiali Urszula Gacek oraz Artur Dybanowski. Choć zawodnicy New Jersey Devils spotkanie przegrali, wynik nie był najważniejszy. Tego wieczoru liczyło się bycie razem i promocja Polski.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: