NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Deportowali go prosto ze szpitala!

Deportowali go prosto ze szpitala!

25.04.2013, godz. 02:00
Badania naukowe
foto:

Oto, jak okrutne jest życie nielegalnego imigranta... Jacinto Rodriguez Cruz (49 l.) przybył do Stanów - jak wielu mu podobnych imigrantów z Meksyku - przez zieloną granicę. Mimo wszystko udało mu się znaleźć stabilną i dobrze płatną pracę. Co więcej - pracodawca, zadowolony z jego wkładu w firmę, zagwarantował mu ubezpieczenie zdrowotne.

Wszystko wydawało się piękne do momentu, kiedy Rodriguez Cruz uległ wypadkowi samochodowemu na autostradzie w Iowa. Wraz z nim feralnego dnia obrażenia odniósł także jego kolega zatrudniony w tej samej firmie. Obaj mężczyźni wymagali długiego leczenia w szpitalu. A wówczas okazało się, że ich ubezpieczenie jest już nieważne , bo pracodawca przestał opłacać składkę.

Jak donosi Associated Press, kiedy szpital zorientował się w tym i na dodatek dowiedział się, że Rodriguez Cruz jest nielegalnym imigrantem, wówczas "po cichu" - wykorzystując fakt, że jest odurzony lekarstwami - ulokowano go w prywatnym samolocie i odesłano do Meksyku. Mężczyzna, jak twierdzi, nie miał najmniejszej możliwości, aby z kimkolwiek porozmawiać, przedyskutować warunki lub zaprotestować...

Jak podaje AP, coraz więcej szpitali, które muszą stawiać czoła wydatkom związanym z leczeniem poważnie rannych nieubezpieczonych nielegalnych imigrantów, stosuje podobne rozwiązanie, by pozbyć się finansowego obciążenia. Po cichutku pozbywają się pacjentów, deportując ich, kiedy są nieprzytomni lub odurzeni lekami.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: