NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Deportować albo nie wypuszczać z więzienia

Deportować albo nie wypuszczać z więzienia

15.07.2015, godz. 01:00
Więzienie, areszt
foto:

Rodzina ofiary nielegalnego imigranta chce zaostrzenia prawa imigracyjnego. Rodzice 32-letniej Kathryn Steinle, która zginęła od kuli wystrzelonej przez nielegalnego imigranta spacerując po molo w San Francisco, zaapelowała o zaostrzenie prawa imigracyjnego – donosi Fox News.

Podczas rozmowy z Billem O'Reilly, gospodarzem programu „The O'Reilly Factor” rodzice zabitej kobiety Jim Steinle i Liz Sullivan zaapelowali do rządzącej administracji w Waszyngtonie oraz władz Kalifornii o zmiany w postępowaniu z nielegalnymi imigrantami. Przede wszystkim – ich zdaniem - nie należy wypuszczać z normalnego więzienia osoby – choćby popełniła najdrobniejsze wykroczenie – która kilkakrotnie przekroczyła „zieloną granicę”.

A tak właśnie było w przypadku zabójcy ich córki, 45-letniego Francisco Lopeza Sancheza. Mężczyzna, zanim dokonał zbrodni pięć razy wkroczył nielegalnie do USA. Będąc tu często popadał w konflikt z prawem, ale był wypuszczany warunkowo i miał się zgłaszać do sądu imigracyjnego, czego nie robił. Zdaniem rodziców ofiary takie osoby powinny siedzieć za kratkami albo być deportowane.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: