NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Departament Transportu planuje dodatkowe pasy rowerowe na mostach. Bezpieczniej dla rowerzystów z Greenpointu (i nie tylko)

Departament Transportu planuje dodatkowe pasy rowerowe na mostach. Bezpieczniej dla rowerzystów z Greenpointu (i nie tylko)

12.03.2015, godz. 00:00
rower, kobieta,
foto:

Ta wiadomość na pewno ucieszy rowerzystów z Brooklynu i Queensu. Departament Transportu (Department of Transportation – DOT) planuje wyodrębnienie zupełnie nowych albo szerszych pasów rowerowych na kilku mostach.

Wszystko to w ramach programu Vision Zero, który zakłada zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i zredukowanie liczby wypadków. Jak wynika z nowych projektów DOT, najbardziej udogodnienia odczują mieszkańcy Greenpointu. Plany zakładają bowiem „dodanie” linii rowerowych na biegnącym nad Newtown Creek Greenpoint Avenue Bridge, który łączy Brooklyn z Queensem.

Obecnie znajduje się tam tylko wąski wydzielony chodnik dla pieszych, a rowerzyści jeżdżą tym samym pasem co samochody. Ale – jak zakładają projekty – mają tam powstać dwie odrębne ścieżki rowerowe, każda o szerokości 6 stóp.

Nowe plany zakładają również wyodrębnienie lub wybudowanie nowych podjazdów czy wjazdów na mosty a także kolejne ścieżki rowerowe, m.in. na Long Island City i w Sunnyside. Dokłądne plany zmian na Greenpoint Avenue Bridge zostaną zaprezentowane przed komisja transportu Brooklyn Community Board 1 już 17 marca.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: