NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Departament Sprawiedliwości wydał nakaz przeszukania korespondencji demokratki

Departament Sprawiedliwości wydał nakaz przeszukania korespondencji demokratki

01.11.2016, godz. 00:00
Hillary Clinton
Hillary Clinton -  2 miejsce w rankingu Forbesa na najbardziej wpływową kobietę świata. Obecnie pełni funkcję sekretarza stanu, współpracuje z Barackiem Obamą. Była pierwsza dama, żona Billa Clintona. foto:

Robi się coraz goręcej.... Departament Sprawiedliwości wydał nakaz – i tym samym zielone światło dla FBI – do przeszukania korespondencji e-mailowej Hillary Clinton.  W grę wchodzi ponad 600 tysięcy e-maili.

„Przeczesany” zostanie też laptop zniesławionego za sekstowanie kongresmana Anthony'ego Wienera, męża bliskiej współpracownicy Hillary Clinton, Humy Abedin, który wycofał się z życia politycznego – mimo ambitnych aspiracji po wyjściu wszystkiego na jaw.  Według dobrze poinformowanych źródeł,  ówczesna sekretarz stanu i cały „Team Hillary” wiedzieli od 2011 roku, że polityk wysyła niestosowne zdjęcia do kobiet, a nawet nieletnich. Afera mailowej, która pogrąża kandydatkę demokratów do Białego Domu trwa dalej.
Dyrektor FBI James Comey poinformował o wznowieniu śledztwa dotyczącego skrzynki mailowej utrzymywanej przez kandydatkę Demokratów na prywatnym serwerze w okresie, gdy pełniła funkcję sekretarza stanu. Przedstawione w maju br. wyniki wewnętrznego audytu Departamentu Stanu USA wykazał, że Clinton naruszyła zasady, używając w celach służbowych prywatnej skrzynki mailowej i prywatnego serwera.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: