NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Demokratka wybrała swojego wiceprezydenta. Kaine zastępcą Hillary

Demokratka wybrała swojego wiceprezydenta. Kaine zastępcą Hillary

25.07.2016, godz. 00:00
Hillary Clinton
foto: EAST NEWS

Kaine i Clinton... Tuż przed konwencją Partii Demokratycznej, Hillary Clinton ogłosiła, z kim chce pobiec w wyścigu do Białego Domu. Jej wybór to senator z Wirginii Tim Kaine.

Swój wybór ogłosiła na Twitterze. „Jest mi bardzo przyjemnie ogłosić, że moim partnerem w wyścigu będzie Tim Kaine, człowiek, który poświęcił swoje życie, by walczyć o innych (...) – napisała Hillary dodając: „Tim Kaine to optymista, który wierzy, że nie ma problemu, którego nie można rozwiązać”.
Absolwent Harvardu, były misjonarz odpowiedział na Twitterze: „To dla mnie ogromny zaszczyt uczestniczyć z nią wyścigu o Biały Dom. Czuję się naprawdę zaszczycony”. Senator z Wirginii i były gubernator tego stanu, 58-letni Kaine, absolwent Harvardu, zasiada obecnie w senackiej komisji spraw zagranicznych. Biegle mówi po hiszpańsku, bo pracował jako misjonarz w Hondurasie.
W poniedziałek, w Filadelfii rozpocznie się konwencja Partii Republikańskiej, na której Hillary Clinton zostanie oficjalnie nominowana jako nandydatka Partii Demokratycznej w wyścigu do Białego Domu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: