NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Demokratka ujawniła zeznanie podatkowe Clinton z mężem zarobiła ponad $10 milionów

Demokratka ujawniła zeznanie podatkowe Clinton z mężem zarobiła ponad $10 milionów

15.08.2016, godz. 00:00
hillary clinton
Hillary Clinton foto:

Hillary Clinton opublikowała zeznanie podatkowe. Wynika z niego, że w mężem Billem Clintonem zarobiła 10.6 mln dol. i zapłaciła 3.6 mln podatku federalnego, czyli na poziomie 34.2 proc. Teraz demokratyczna kandydatka do Białego Domu wzywa do tego samego swojego rywala, Donalda Trumpa.

Głównym źródłem dochodów Clintonów są płatne odczyty byłego prezydenta, które w ub. roku przyniosły im ponad 5 mln dol. Hillary Clinton zaprzestała takiej działalności, zanim w kwietniu 2015 r. rozpoczęła zabiegi o nominację jako kandydat do Białego Domu. Z zeznania wynika ponadto, że Clintonowie przekazali milion dolarów fundacji charytatywnej ich imienia.
Kandydat na wiceprezydenta Hillary Clinton, Tim Kaine również ujawnił wspólne z żoną deklaracje podatkowe. W w 2015 roku ich dochody wyniosły nieco ponad 310 tys. dol. W ciągu dekady na dobroczynność przeznaczyli 7,5 proc. dochodu.
Od wyborów w 1980 roku, w których wygrał Republikanin Ronald Reagan, kandydaci obu głównych partii zawsze ujawniali swoje zeznania podatkowe za co najmniej ostatni rok, choć nie zmusza do tego prawo. Trump, który jest miliarderem, odmawia respektowania tej tradycji, tłumacząc się trwającą u niego kontrolą podatkową. Twierdzi, że wystarczająca jest obowiązkowa deklaracja przejrzystości finansowej, jaką złożył w komisji wyborczej w maju.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: