NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Demokrata wymiata

Demokrata wymiata

23.10.2013, godz. 02:00
Nowy Jork. Bill de Blasio nowym liderem
wybory burmistrza, Bill de Blasio, Partia Demokratyczna, Nowy Jork, USA foto:

Gdyby wybory odbywały się dzisiaj, to nowym burmistrzem zostałby Bill de Blasio. I wygrałby zdecydowaną większością głosów. Demokratyczny kandydat góruje nad swoim republikańskim przeciwnikiem - Joe Lhotą - aż 44 procentami! Tak wynika z ostatniego badania opinii publicznej, przeprowadzonego przez Quinnipiac University.

Okazuje się, że na dwa tygodnie przed wyborami, które odbędą się we wtorek 5 listopada, głos na Billa de Blasio, byłego rzecznika interesu publicznego, chce oddać 68 proc. wyborców. A na Joe Lhotę, byłego szefa MTA i wiceburmistrza za czasów Giulianiego, głosować chce

24 proc. nowojorczyków. Autorzy badań zauważają, że choć demokrata zdecydowanie prowadzi w przedwyborczym rankingu, to republikaninowi jednak przybyło zwolenników. W poprzednich badaniach de Blasio miał poparcie 71 proc. nowojorczyków, a Lhota - 21 proc. Z najnowszego rankingu wynika również, że na demokratę, którego żona jest Afroamerykanką, chce zagłosować aż 94 proc. ciemnoskórych mieszkańców metropolii oraz 79 proc. Latynosów. Czy wyniki te potwierdzą się w wyborach? Na razie możemy słuchać kolejnych debat między kandydatami i poznać ich stanowisko w kluczowych dla nowojorczyków kwestiach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: