NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy De Mono rozgrzało Greenpoint

De Mono rozgrzało Greenpoint

08.04.2013, godz. 02:00
De Mono rozgrzało Greenpoint
foto:

To była niezapomniana noc dla miłośników dobrego polskiego rocka. Wszystko za sprawą legendarnego zespołu De Mono, który w piątek wieczorem wystąpił na scenie w klubie Warsaw na Greenpoincie.

Wokalista Andrzej Krzywy i towarzyszący mu muzycy zagrali największe przeboje zespołu, zaczynając od tych najstarszych, a kończąc na utworach z najnowszej płyty "Spiekota". Dwugodzinny koncert z pewnością rozwiał obawy co do scenicznej formy członków powstałego przed ponad ćwierćwieczem zespołu. Andrzej Krzywy okazał się prawdziwym wulkanem energii, który zabrał wszystkich obecnych w pełną muzycznych wspomnień podróż. Zebrani w klubie widzowie usłyszeli między innymi takie przeboje, jak: "Statki na niebie", "Moje miasto nocą", "Znów jesteś ze mną" czy też "Kochać inaczej".

Po koncercie chętni mogli otrzymać autograf, kupić płytę zespołu, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z muzykami. Zanim przed polonijną publicznością pojawiła się gwiazda wieczoru, na scenie zagrały formacje Atura i Dzieci PRL-u. Piątkowy koncert był również okazją do zbierania funduszy na pomoc dla chorej na raka 7-letniej Zuzi Stachowicz z Buska- Zdroju. Akcja zakończyła się sukcesem. Dzięki dobrym sercom zgromadzonych w klubie Warsaw zebrano nieco ponad tysiąc dolarów. Organizatorem nowojorskiego koncertu zespołu De Mono było Gram-x Promotions.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: