NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Dać dach nad głową bezdomnym

Dać dach nad głową bezdomnym

16.12.2015, godz. 00:00
bezdomni
foto:

Tak wielu bezdomnych nie było w Nowym Jorku od czasów Wielkiej Depresji w latach 30-tych ubiegłego stulecia. Problem jest bardzo wielki, a jak do tej pory administracji burmistrza Billa de Balsio niewiele udało się zrobić, by mu zaradzić.

Pojawiła się jednak nadzieja! Powstały nowe programy i inicjatywy, który pozwoliłby na stworzenie nowych kompleksów socjalno-mieszkaniowych, gdzie osoby bezdomne znalazłyby dach nad głową. Otrzymałyby pomoc medyczną, wsparcie moralne i motywacyjne. Poza setkami zwykłych schronisk w metropolii funkcjonują takie kompleksy mieszkaniowe, jest nim na przykład Haven na Bronksie.
Dziesiątki osób, które z różnych powodów znalazły się na ulicy, potem w schronisku, mogą tam mieć coś na miarę własnego domu. Dodatkowo mogą liczyć na posiłki oraz spotkania w grupach wsparcia i opiekę medyczną, zwłaszcza w zakresie zdrowia psychicznego. Władze miasta obiecują znalezienie funduszy, które pozwolą na otwarcie kolejnych takich bloków, a także budowę nowych, przeznaczonych dla bezdomnych rodzin, oraz stworzą więcej ośrodków, gdzie osoby bez dachu nad głową otrzymają pomoc i wsparcie.
Jak wynika z danych organizacji Coalition for the Homeless zarejestrowana liczba bezdomnych w Nowym Jorku to 59.568. Z tego aż 14.361 to całe rodziny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: