NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Czy ze Skrzyżowania Wszechświata zniknie popularny sklep dla dzieci. Toys R Us znika z Times Square?!

Czy ze Skrzyżowania Wszechświata zniknie popularny sklep dla dzieci. Toys R Us znika z Times Square?!

20.03.2015, godz. 00:00
Toys R Us
foto:

To smutne... Ukochany przez dzieci Toys R Us może wkrótce zniknąć z Times Square. Przedstawiciele firmy jak do tej pory nie przedłużyli umowy najmu, która wygasa na początku przyszłego roku – donosi „Commercial Observer”.

Rzeczniczka Toys R Us, Linda Connors, niczego nie potwierdziła i powiedziała jedynie, że firma „przygląda się warunkom nowej umowy”. Zaprzeczyła również, że znaleziono nową lokalizację. Niemniej jednak, według przedstawicieli branży, słynny T-Rex i inne zabawki znikną z lokalu przy 1514-1530 Broadway w lutym 2016 roku.

Zdaniem Brada Mendelsona z Cushman & Wakefield – firmy zajmującej się sprzedażą oraz wynajmem powierzchni komercyjnych – nie odnowienie umowy do tej pory świadczy o tym, że Toys R Us planuje przeprowadzkę. Spekuluje się, że powodem zamknięcia tzw. flagowego sklepu jest związane z wysokością opłat za wynajem. Nie ma się w sumie co dziwić. Mendelson sam zwraca uwagę, że od 1999 roku, kiedy Toys R Us wprowadził się na Times Square i podpisał umowę najmu, ceny czynszów w okolicy wzrosły aż o dwa tysiące procent.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: