NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Czy wreszcie poprawią to G?

Czy wreszcie poprawią to G?

18.04.2013, godz. 02:00
Dziecko prowadziło metro - 1273
Dziecko prowadziło metro foto:

Pasażerowie kursującej przez Greenpoint linii G mają dość tego, że Zarząd Komunikacji Miejskiej (MTA) traktuje "ich" linię po macoszemu. Zjednoczeni w Riders Alliance i wspierani przez reprezentujących polską dzielnicę polityków domagają się między innymi zwiększenia częstotliwości kursowania metra G oraz zwiększenia liczby wagonów - donosi "Greenpoint Gazette".

Członkowie Riders Alliance twierdzą, że mają mocne argumenty, które dostarczyło im samo MTA. Otóż, jak informują, z niedawnego raportu miejskiego przewoźnika jasno wynika, że z metra korzysta coraz więcej osób - w 2012 roku liczba pasażerów była najwyższa od 1950 roku. A jedną z linii, na której przybyło pasażerów, jest właśnie G.

- W 2012 roku w metrze, które ma najkrótszy skład, przybyło 4,2 proc. pasażerów. Średnio każdego dnia z G korzystało dwa tysiące osób. Okolica się rozwija, przybywa mieszkańców, a MTA traktuje nas jak użytkowników gorszej kategorii - mówili zgodnie na konferencji prasowej stanowi senatorowie reprezentujący okręg greenpoincki w Albany: Daniel Squadron i Martin Dilan.

Politycy razem z członkami Riders Alliance domagają się, by MTA w końcu spełniło ich postulaty.

- Czas najwyższy, aby Zarząd Komunikacji Miejskiej nas wysłuchał i poprawił linię G. Brooklyn staje się coraz modniejszy, powstają nowe hale sportowo-koncertowe czy nowe osiedla. Wraz z nimi przybywa ludzi. Zasługujemy na lepszy serwis - mówi Matt Arancio, jeden z członków Riders Alliance, który korzysta każdego dnia z linii G, zaczynając podróż na przystanku Metropolitan Ave. - Rano w pociągu bywa tak ciasno, że ludzie mdleją. Każdy chce wsiąść do składu, bo na następny trzeba czekać wieczność. Tak dłużej być nie może - oświadczył na niedawnej konferencji prasowej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: