NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Czy tragedii na Brooklynie można było uniknąć? Gdyby były czujniki…

Czy tragedii na Brooklynie można było uniknąć? Gdyby były czujniki…

25.03.2015, godz. 00:00
fdny
foto:

Kolejne szczegóły pożaru na Brooklynie, w którym śmierć poniosło siedmioro dzieci. Jak podaje ABC News, wszystko wskazuje na to, że w domu nie było zainstalowanych czujników dymu!

Po tragicznych wydarzeniach na Brooklynie strażacy rozpoczęli akcję informacyjną o niebezpieczeństwie, jakie niesie za sobą nie zainstalowanie czujników dymu. W bliskiej odległości od miejsca tragedii ustawiono cztery punkty konsultacyjne, w których oficerowie FDNY rozdawali czujniki, które powinny być zainstalowane w każdym domu. Jak pewnie większość z nas dobrze wie, dźwięk jaki wydobywa się z takiego urządzenia, kiedy w pomieszczeniu pojawi się dym, jest w stanie obudzić każdego a tym samych uchronić przed niebezpiecznymi skutkami pożaru.
Gdyby takie czujniki były zamontowane w domu w którym żywcem spłonęło 7 dzieci, ich życie mogło zostać ocalone…
- Mieszkam w tej okolicy od 32 lat. Takiej tragedii nie pamiętam – mówił telewizji Anthony Mancuso, officer FDNY. Według urzędników najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie domu przed wybuchem pożaru. Dlatego też nowojorska straż pożarna zachęca nowojorczyków aby dzwonili do lokalnych jednostek straży pożarnej w celu upewnienia się czy ich domy mają odpowiedni zakres ochrony.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: