NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Czy te prognozy mogą jeszcze kogokolwiek zaskakiwać? Idzie wiosna, szykuj... śniegowce

Czy te prognozy mogą jeszcze kogokolwiek zaskakiwać? Idzie wiosna, szykuj... śniegowce

20.03.2015, godz. 00:00
nyc
foto:

To nie żart. Choć w piątek 20 marca przywitamy astronomiczną wiosnę, to nowojorczycy wcale nie będą delektować się pierwszymi wiosennymi promieniami słońca. Z nieba ponownie zacznie sypać śnieg, którego w tym roku było pod dostatkiem.

Pierwszego dnia wiosny mieszkańcy metropolii będą musieli ponownie sięgnąć do szafy po grube kurtki, szaliki i czapki. Mało tego - na nogi powinni wsunąć śniegowce. Według zapowiedzi synoptyków ze stacji AccuWeather, w piątek ma spaść kilka centymetrów białego puchu, a co gorsza padać będzie przez cały dzień.

W cierpliwość będą musieli uzbroić się wszyscy ci, którzy do domu będą wracać miejskimi środkami transportu. Całodzienne opady śniegu mogą spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów oraz pociągów i nowojorskiego metra. Dodatkowo będzie bardzo zimno jak na tą porę roku - termometry wskazywać będą zaledwie 34F/1C.

Pocieszający jest jedynie fakt, że już w sobotę będzie nieco cieplej. – To będzie chwilowe załamanie pogody. W sobotę i w niedzielę znacząco skoczy temperatura – mówi Tom Kines z AccuWeather. - Niekończąca się zima, która zahaczyła o astronomiczną wiosnę, jest wynikiem tego, że bardzo późno się zaczęła. Grudzień był bardzo ciepły, dopiero w styczniu odczuwaliśmy zimową aurę. Najgorzej było w lutym – dodaje Tom Kines. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, w sobotę będzie już 48F/ 9C i na dobre zawita do nas długo wyczekiwana wiosna. Ta astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego – czyli do 22 czerwca. Po nim dni znów zaczynają być coraz krótsze…

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: