NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Czy republikanie posłuchają byłego prezydenta? Bush apeluje o pracę nad reformą

Czy republikanie posłuchają byłego prezydenta? Bush apeluje o pracę nad reformą

12.07.2013, godz. 01:00
George W. Bush
foto:

Były prezydent George W. Bush po pięciu latach milczenia znów włączył się do wielkiej polityki. Zrobił to, apelując oficjalnie do kolegów z Partii Republikańskiej o zjednoczenie się w sprawie imigracji i jak najszybsze przyjęcie reformy - donosi "The Washington Post".

Pytanie tylko, czy ktoś go słucha. Po atmosferze i wypowiedziach kongresmanów - o czym pisaliśmy we wczorajszym wydaniu "Super Expressu" - można się spodziewać, że zdecydowana większość nie bierze sobie słów byłego prezydenta do serca.

- Oczywiście każdy, nie tylko członkowie Partii Republikańskiej, słucha byłego prezydenta i bierze jego słowa poważnie. Ale nic za tym nie idzie. Nikt nie ma obowiązku zgadzania się z jego zdaniem - powiedział dziennikowi kongresman Raúl R. Labrador, który w zeszłym miesiącu wycofał swoje poparcie dla przyjętej w Senacie ustawy.

A prezydent apelował: - Każdy z nas wie, że reforma jest koniecznością, nie ma najmniejszego powodu, by to opóźniać. Jesteśmy krajem, który stał się potęgą dzięki pracy imigrantów, co do tego nikt z nas nie ma wątpliwości - mówił Bush na ceremonii naturalizacji grupy 20 nowych obywateli.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: