NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Czy nielegalni zaczną ufać policji? Wymażcie bazę danych o imigrantach!

Czy nielegalni zaczną ufać policji? Wymażcie bazę danych o imigrantach!

04.03.2015, godz. 04:00
Barack Obama
foto:

Administracja Baracka Obamy (53 l.) chce, aby Departament Sprawiedliwości „oczyścił” stworzoną przez FBI bazę z informacjami dotyczącymi imigrantów i ich imigracyjnych wykroczeń (Immigration Violator Database).

Jak donosi Yahoo News, stworzona przez prezydenta Obamę specjalna jednostka (President’s Task Force on 21st Century Policing) przesłała Departamentowi Sprawiedliwości memorandum, w którym domaga się, by dane na temat poszczególnych wykroczeń imigrantów przetrzymywane przez FBI w National Crime Information Center (NCIC) zostały usunięte.

Policja zatrzymując osobę na przykład za prędkość może sprawdzić, czy nie jest ona poszukiwana za jakieś inne ciężkie przestępstwo. Do tego właśnie służy stworzone w 1967 roku NCIC. Ale w 2002 roku w bazie tej zaczęto umieszczać informacje na temat imigrantów. Zdarza się, że są tam osoby, których jedynym wykroczeniem jest… przeterminowanie wizy. Wówczas zatrzymany za szybką jazdę imigrant, przekazywany jest w ręce policji imigracyjnej (ICE). To z tego powodu często imigranci boją się lokalnej policji i nie współpracują z nią.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: