NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Czy to Emil Skupiński, poszukiwany w Nowym Jorku, dzwonił do swojej córki w Polsce? Prosimy, daj znak życia!

Czy to Emil Skupiński, poszukiwany w Nowym Jorku, dzwonił do swojej córki w Polsce? Prosimy, daj znak życia!

21.06.2014, godz. 04:00
Emil Skupiński
foto:

Powróciła nadzieja dla najbliższych poszukiwanego Polaka i rodzina Emila Skupińskiego ma nadzieję, że w końcu go odnajdzie. O sprawie mężczyzny zaginionego w Nowym Jorku informowaliśmy już Czytelników. Okazuje się, że po naszych materiałach z Grażyną Skupińską-Sikorą ktoś tajemniczy z Nowego Jorku próbował nawiązać kontakt poprzez internetowy komunikator Skype. Czy to pan Emil?

– To było bardzo dziwne i w rezultacie do rozmowy nie doszło, bo połączenie zostało nagle przerwane – mówi nam córka zaginionego. – Kiedy odszukałam w sieci osobę, która do nas dzwoniła, miała ona wpisany adres zamieszkania w Nowym Jorku. Najdziwniejsze, że usiłowano się ze mną połączyć pod adresem Skype zarejestrowanym na mojego męża. Wnioskuję, że mógł to być mój ojciec, bo kto inny znałby dane? – dodaje Grażyna Skupińska-Sikora.


W poszukiwania zaangażowany jest również Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku. – Sprawa pana Skupińskiego została zarejestrowana już w 2012 roku – powiedziała Ewa Junczyk-Ziomecka, konsul generalna RP w Nowym Jorku. – Konsulat pozostaje w kontakcie z rodziną. Możemy jedynie potwierdzić, że poszukiwania są prowadzone.


Przypomnijmy, Emil Skupiński urodził się 13 marca 1954 roku we Wrocławiu, później mieszkał w Częstochowie. Do USA przyjechał w 2006 r. Według córki, przebywał przez jakiś czas przy Onderdonk Ave na Ridgewood (Queens) u swojego brata. Później prawdopodobnie na Greenpoincie.
– Mój ojciec często posługiwał się też drugim imieniem Marek i może to coś pomoże – wskazuje zrozpaczona pani Grażyna.


W akcji poszukiwań uczestniczy również m.in. parafia św. Stanisława Kostki na Greenpoincie, a nasi reporterzy skontaktowali się wcześniej z osobami, które na co dzień pracują z bezdomnymi w polskiej dzielnicy. Dowiedzieliśmy się od nich, że Emil Skupiński mógł korzystać z darmowych posiłków oferowanych najuboższym...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: