NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Czy celem staną się teraz nowojorscy policjanci? Kolejne protesty i... pogrzeb

Czy celem staną się teraz nowojorscy policjanci? Kolejne protesty i... pogrzeb

08.12.2014, godz. 00:00
NYPD
foto:

Nie ustają protesty po oczyszczeniu z zarzutów białego oficera NYPD podejrzanego z uduszenie podczas zatrzymania Erica Garnera ze Staten Island. Tymczasem nowojorska policja ostrzega swoich funkcjonariuszy - bądźcie czujni, bo teraz wy możecie być celem.

O ewentualnym polowaniu na policjantów informuje NY Daily News. Według gazety, grożby są poważne. Pochodzą od znanej od dziesięcioleci organizacji Afro-Amerykanów znanej jako Black Guerilla Family. Według źródeł w NYPD, członkowie tej "partyzantki" mają się przygotowywać do zastrzelenia oficerów na służbie, bądź poza nią. Dlatego zalecono już policjantom noszenie kamizelek kuloodpornych oraz zaopatrzenie się w dodatkowe magazynki z nabojami.

W tle tych wydarzeń, w weekend odbył się pogrzeb 28-letniego Akai Gurleya. Ciemnoskóry mężczyzna zginął trafiony policyjną kulą. Jak zapewnia NYPD, był to wypadek. Oficer Peter Liang patrolował klatkę schodową kompleksu mieszkaniowego Pink Houses na Brooklynie. Gdy był na 8. piętrze, jego służbowa broń przypadkowo wystrzeliła, a kula - rykoszetem - trafiła Gurleya, który był piętro niżej. Niestety, tak nieszczęśliwie, że mężczyzna zmarł.

Wzburzona rodzina i przyjaciele domagają się wyrzucenia ze służby oficera Lianga.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: