NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Czy $100 milionów na naprawę nawierzchni wystarczy? Dziury w drogach na Long Island mają zniknąć

Czy $100 milionów na naprawę nawierzchni wystarczy? Dziury w drogach na Long Island mają zniknąć

13.05.2014, godz. 00:00
droga
foto:

To może być dobra informacja dla właścicieli czterech kółek. Urzędnicy stanowi przeznaczą ponad $100 milionów na naprawę dróg na Long Island (szkoda tylko, że za naprawy nie wzięli się jeszcze drogowcy w całej metropolii).

Na razie Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork, zapowiedział, że w ciągu kilku miesięcy zrobi porządek na drogach Long Island. Nawierzchnia wielu z nich, o czym na łamach „Super Expressu” pisaliśmy niejednokrotnie, została zrujnowana przez srogą zimę.

Prace na jezdniach mają się odbywać głównie w porach nocnych, aby nie utrudniać ruchu drogowego i nie powodować dodatkowych zakłóceń. Naprawy obejmą m.in. usunięcie zużytej, górnej warstwy nawierzchni i położenie nowego asfaltu. Dodatkowo poprawiony będzie system odwadniania dróg.

Na pierwszy rzut mają iść drogi: Long Island Expressway, Northern State Parkway, Meadowbrook Parkway i Routes 24, 25 i 878. Tam specjaliści zaczną prace już w najbliższych dniach. Dlatego proszą kierowców, aby na wymienionych trasach zachowali szczególną ostrożność.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: