NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Czterech oskarżonych o zabicie współpracownika Cuomo

Czterech oskarżonych o zabicie współpracownika Cuomo

01.07.2016, godz. 00:00
Andrew Cuomo
Andrew Cuomo foto:

Cztery osoby zostały zatrzymane w związku ze śmiercią Carey'a Gabay'a, bliskiego współpracownika gubernatora Andrew Cuomo. Trzy – aresztowane właśnie przez policję – odpowiedzą na najcięższe zarzuty: morderstwo.

Aresztowani w środę po południu mężczyźni to: 24-letni Micah Alleyne, 21-letni Tyshawn Crawford i 24-letni Keith Luncheon. Odpowiedzą na zarzut morderstwa. Wszyscy są członkami gangów ulicznych.
Pochodzący z Queensu Alleyne to członek Folk Nation, Crawford, z East New York, należy do Hoodstarz z kolei mieszkający na Crown Heights Luncheon, to członek 8-Trey Crips. Czwarty zatrzymany, aresztowany wcześniej, to Stanley Elianor, odpowie za posiadanie nielegalnej broni.  To właśnie ci gangsterzy urządzili krwawą jatkę i strzelaninę 7 września zeszłego roku, w czasie której jedna z kul trafiła Carey'a Gabay'a, spędzającego wolny Labor Day Weekend i celebrującego na Brooklynie West Indian Day Parade. Mężczyzna zmarł kilka dni po strzelaninie, po tym jak rodzina postanowiła odłączyć go od aparatury wspomagającej. Poszukiwania sprawców trwały długo, ale w końcu winni są oskarżeni i odpowiedzą za swój czyn.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: