NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Członkowie PSFCU wygrali sprawę. Sąd nakazał Unii zorganizować zebranie specjalne

Członkowie PSFCU wygrali sprawę. Sąd nakazał Unii zorganizować zebranie specjalne

11.03.2015, godz. 00:00
PSFUK
foto:

Znamy orzeczenie w sprawie zebrania specjalnego, którego domagała się od września 2012 roku grupa członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, niezadowolona z jej funkcjonowania. Sąd nakazał Radzie Dyrektorów zorganizować zebranie specjalne, a powinno się ono odbyć w terminie 60 dni od dnia doręczenia wyroku.

– Cieszymy się z takiego obrotu sprawy. Decyzja sądu jest dla nas jasna i klarowna. Sąd uznał, że Rada Dyrektorów powinna całkowicie respektować statutowe prawa członków, a jednym z nich jest zwołanie, na podstawie ważnej petycji, zebrania specjalnego – powiedział Marek Wysocki, jeden z członków Unii, który zabiegał o jego zwołanie. Wraz z innymi osobami od lat walczy o to, by z Rady Dyrektorów usunąć osoby, które - ich zdaniem - działają na niekorzyść PSFUK. Czy Rada Dyrektorów wyznaczy datę zebrania? Zdaniem Wysockiego, Unia będzie odwoływać się od decyzji. Potwierdza to pośrednio jej przedstawiciel.

– Orzeczenie pani sędzi nie zamyka sprawy. Toczy się ona dalej, a zgodnie z obowiązującą w PSFCU polityką, nie komentujemy toczących się postępowań sądowych – powiedział nam Paweł Burdzy, PR Manager Polish & Slavic Federal Credit Union.

Członkowie walczący o zorganizowanie zebrania specjalnego domagają się, by odbyło się ono w siedzibie PSFCU znajdującej się na Greenpoincie.
Obecnie w Radzie Dyrektorów zasiadają: Krzysztof Matyszczyk – przewodniczący, Małgorzata Wądołowski – wiceprzewodnicząca, Michael Kwiatkowski - wiceprzewodniczący, Małgorzata Gradzki – skarbnik, Iwona Podolak – sekretarz, oraz dyrektorzy: Ryszard Bak, Elżbieta Baumgartner, Małgorzata Czajkowska, Bożena Kajewska-Pielarz, Zygmunt Staszewski i Marzena Wierzbowska.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: