NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Częste picie (sody) skraca życie. Dzieci uświadomią dzieci

Częste picie (sody) skraca życie. Dzieci uświadomią dzieci

28.08.2015, godz. 00:00
coca cola, napój
foto:

Czyje słowa bardziej dotrą do świadomość dzieci jak nie te z ust rówieśników? Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego nowojorski Wydział Zdrowia rozpoczął nową kampanię na rzecz walki z piciem słodkich napojów gazowanych, co prowadzi do chorobliwej otyłości u dzieci.

Zaangażował do nie stu nowojorskich nastolatków, którzy będą uświadamiać swoich rówieśników o szkodliwych konsekwencjach opijania się coca-colą, pepsi czy innym słodkim napojem. Blisko 12 procent uczniów poniżej 18 roku życia ma chorobliwą wręcz nadwagę, która wywołuje u nich różne choroby. W wielokrotnie przeprowadzanych badaniach potwierdzono, że bardzo duży wpływ na wzrost wagi ciała ma picie słodkich napojów gazowanych – popularnie nazywanych sodami. Dlatego miasto już od jakiegoś czasu stara się uświadamiać tak dzieci jak i ich rodziców, by ograniczyli im dostęp do tych napojów. Choć w większości szkół na stołówkach nie podaje się sód, to młodzież i tak po nią ciągle zbyt często sięga.
Dlatego teraz władze miasta postanowiły zaangażować do „anty-sodowej kampanii” nowojorskich nastolatków. Stuosobowa grupa wolontariuszy – w wieku od 13 do 19 lat – będzie teraz jeździć autobusami po dzielnicach metropolii i zatrzymywać się w takich miejscach jak Brooklyn Borough Hall, Yankee Stadium czy Times Square i tam rozdawać ulotki i rozmawiać z napotkanymi rówieśnikami o tym jak szkodliwe jest picie sody. SAL

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: