NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Czas na świąteczne paczki do Polski

Czas na świąteczne paczki do Polski

03.11.2014, godz. 00:00
paczki
paczki, prezenty, wysyłanie paczek foto:

Choć może się wydawać, że do Bożego Narodzenia jest jeszcze sporo czasu, to jednak już jest czas na wysyłanie paczek ze świątecznymi prezentami. Szczególnie jeżeli chcemy to zrobić po jak najniższych kosztach. Dlatego też w polonijnych agencjach już widać większy ruch. Tym bardziej, jak usłyszeliśmy od właścicieli agencji i biur wysyłkowych, ostateczny termin dający gwarancję, że świąteczny prezent zdąży trafić pod polską choinkę, to 16 listopada dla ekspresowych paczek morskich.

– Od kilku tygodniu obserwujemy coraz większy ruch jeśli chodzi o wysyłkę paczek do Polski. Niewątpliwie jest to związane z tym, że Polacy chcą nieco zaoszczędzić. Wolą wysłać paczkę morską niż lotniczą, za którą trzeba zapłacić dużo więcej – opowiada przedstawicielka Anna-Pol Travel Manhattan Ave., Greenpoint.

Polacy nie zdradzają co wysyłają w paczkach. Najczęściej, aby uniknąć opłat celnych wpisują w odpowiednich rubryczkach wysyłkowych „rzeczy używane”. – Każdego roku wysyłam swoim wnukom słodycze i ozdoby świąteczne, które w Stanach można już kupić od października – opowiada Janina z Greenpointu. – Dodatkowo przez cały rok kupuję rzeczy na różnych wielkich przecenach i zawsze się na święta uzbiera – dodaje. Wśród naszych rodaków są również i tacy, którzy wysyłają zamiast paczek pieniądze.

– Kiedyś paczki do Polski wysyłałam kilka razy w roku. Jednak teraz, kiedy wszystko można już kupić również w ojczyźnie, nie ma potrzeby żebym robiła paczki – opowiada Helena z Greenpointu. – Jednak święta Bożego Naradzenia są specyficznym momentem, tym bardziej tu w Nowym Jorku, kiedy już od kilku tygodni w sklepach są ozdoby świąteczne i zaczyna panować wspaniała atmosfera. Dlatego ten jeden raz w roku robię paczkę dla najbliższych i wysyłam tradycyjnie orzechy oraz słodycze i drobne świąteczne upominki. Tak żeby pod polskim świątecznym drzewkiem było również coś od babci z Ameryki – dodaje Helena z Greenpointu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: