NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Czarny piątek od czwartku do poniedziałku

Czarny piątek od czwartku do poniedziałku

28.11.2014, godz. 17:12
Czarny piątek
foto:

Coraz mniej czasu na odpoczynek po świątecznym indyku… Amerykanie już w czwartek wieczorem ochoczo ruszyli na doroczne wielkie polowania na przeceny. „Leftovers” jeszcze nie zdążyły ostygnąć, gdy pod sklepami ustawiły się długie kolejki.

Jak podaje NY1 najsłynniejszy bodaj „Toys R Us” na Times Square był otwarty już od 5 pm w czwartek, natomiast jeden z największych domów handlowych Macy's na pierwszych klientów czekał od 6 pm. Sieciówki Target, K-Mart, Wal-Mart i Sears również nie czekały do „Black Friday” i były otwarte już od czwartku.

Ale ci, którzy nie lubią przepychanki, a chcą upolować coś po naprawdę okazyjnej cenie przed świętami mogą poczekać do poniedziałku. Wtedy to bowiem, zgodnie z nową świecką tradycją, mamy kończący długi thanksgivingowy weekend „cyber Monday” - w tym dniu obniżki obejmują sklepy online.

Według wstępnych szacunków podczas „czarnego piątku” sprzedane zostaną towary o wartości 57,4 mld dolarów, natomiast podczas „cyber poniedziałku” - 2,3 mld. Jak podaje National Retail Federation, w tym roku w weekend po Święcie Dziękczynienia na zakupy wybierze się 140 mln osób.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: