NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ćwierć miliona dla ofiar eksplozji na Harlemie

Ćwierć miliona dla ofiar eksplozji na Harlemie

17.03.2014, godz. 18:32
Katastrofa w Nowym Jorku
foto:

„Nie jesteście sami. Cały Nowy Jork jest sercem z wami” – to główne przesłanie, jakie chciała przekazać żona burmistrza, Chirlane McCray, ogłaszając utworzenie specjalnego funduszu na rzecz ofiar ubiegłotygodniowego wybuchu na Harlemie. Pieniądze będą zbierane przez Mayor's Fund To Advance New York, którego nowojorska Pierwsza Dama jest prezesem.

– Tragedia, jaka się wydarzyła 12 marca, wyrządziła wielkie szkody nie tylko materialne, ale i w naszych sercach. Rodzi wiele pytań, wywołuje ogromny strach i niepewność przed przyszłością. Ale jednej rzeczy każdy nowojorczyk może być pewien: zawsze możemy liczyć na drugiego nowojorczyka – mówiła Chirlane McCray...

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie z biura burmistrza, w zbieranie funduszy na rzecz osób, które straciły dach nad głową i swoich bliskich, zaangażowały się już różne organizacje. Wśród nich m.in.: Safe Horizon, American Red Cross of Greater New York, Union Settlement oraz Little Sisters of the Assumption Family Health Service. Już w tej chwili na koncie jest 250 tysięcy dolarów, które przekazane zostały przez Real Estate Board of New York, Con Edison, Association for a Better New York, Rudin family oraz Board Members of East Harlem Tutorial Program.

Chociaż szczegółów jak będą rozdawane pieniądze nie podano, to wiadomo, że w pierwszej kolejności trafią do tych poszkodowanych, którzy nie mają żadnych rodzin i bliskich albo brakuje im oszczędności. Ogólne założenie jest takie, że fundusze mają pomóc w wydatkach związanych z opłatą czynszu i nowego umeblowania się.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: