NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Cwaniak schował narkotyki w uchwytach swoich walizek JFK, w skrócie jedenaście funtów kokainy

Cwaniak schował narkotyki w uchwytach swoich walizek JFK, w skrócie jedenaście funtów kokainy

20.06.2014, godz. 00:00
John F. Kennedy International Airport, NYC , JFK, Nowy Jork, Lotnisko,
foto:

Wysyp narkotykowych przemytników na lotnisku JFK! To już prawdziwa plaga, bo po raz kolejny w ostatnich tygodniach złapano szmuglera. Z drugiej strony dobrze, że jego towar nie trafi na nowojorskie ulice.

Tym razem w ręce US Customs and Border Protection (CBP) na JFK wpadł mężczyzna, który przyleciał z Gujany. Przemytnik narkotyków jest amerykańskim obywatelem. Chciał przeszmuglować na teren Stanów ponad 5 funtów (z górą 2 kg) kokainy. Wcześniej już zatrzymano przemytnika z 6 funtami, co daje „wynik” jedenastu w ostatnim czasie...


Oficerowie zauważyli podczas rutynowej kontroli, że torba podręczna, którą miał przy sobie podejrzany, ma niezwykle gruby uchwyt i dziwnie wypukłe szyny, z których ta rączka wychodzi. Dlatego zatrzymali podróżnego i skierowali do osobistej kontroli. Jego bagaż podręczny dokładnie prześwietlono. Wtedy okazało się że przypuszczenia były trafne. W uchwycie bagażu i prowadnicach ukryte było całe pięciofuntowe świństwo.


Według celników, wartość szmuglowanych narkotyków wynosiła 82 tys. dol. Przestępca został przekazany w ręce Homeland Security Investigations.
Przypomnijmy, poza dwoma wspomnianymi przestępcami, niedawno także mieszkaniec Georgetown (również w Gujanie) usiłował przeszmuglować 18 funtów (ponad 8 kg) heroiny. Miał ją ukrytą w swoim bagażu, z którym wylądował na JFK. W ocenie celników, w tamtym przypadku wartość narkotyków opiewała na kwotę $300,000.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: