NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Córka nowego burmistrza brała narkotyki

Córka nowego burmistrza brała narkotyki

27.12.2013, godz. 02:00
Bill de Blasio
Bill de Blasio, nowy burmistrz Nowego Jorku foto: EAST NEWS

To prawdziwe zaskoczenie. Mogłoby się wydawać, że córce Billa de Blasio (52 l.) – byłego adwokata interesu publicznego, a obecnie wstępującego na urząd burmistrza Nowego Jorku – nie powinno niczego brakować. A jednak... Chiara de Blasio ( 19 l.) cierpiała na depresję i była uzależniona od narkotyków! Jej osobiste wyznanie ukazało się w święta na YouTube...

Wideo zostało opublikowane w wigilię przez sztab jej ojca. Chiara – z charakterystyczną dla siebie chustą na głowie – otwiera się najpierw, opowiadając o depresji, która została stwierdzona klinicznie i na którą cierpiała przez cały okres dojrzewania. To – jak wyznaje na filmie – doprowadziło do nieszczęścia: zaczęła sięgać po alkohol i narkotyki, głównie marihuanę.

– Im więcej piłam i im więcej brałam narkotyków, tym bardziej wszystko wydawało mi się prostsze. Bardziej utożsamiałam się z otaczającymi mnie ludźmi, miałam z nimi więcej wspólnego. I choć na początku było to od czasu do czasu i nie stanowiło problemu, to jednak bardzo szybko zamieniło się w poważny kłopot. Dzisiaj cieszę się, że jestem trzeźwa i bardzo dziękuję za to wszystkim, którzy mi pomogli, bo sama nie dałabym rady – wyznaje na filmie Chiara.

Studentka college'u przyznała, że dzięki bliskim jej ludziom zauważyła swój problem, przyznała się przed sobą do niego i zaczęła chodzić na terapię. W swym osobistym wyznaniu zaapelowała również do wszystkich innych młodych ludzi, którzy mają depresję i szukają ucieczki w narkotykach i alkoholu, aby nie wstydzili się wyznać prawdy i zgłosić po pomoc.

– Jedną z najważniejszych i najskuteczniejszych form pomocy jest otwarta rozmowa o problemie – powiedział Bill de Blasio, który – tuż po ukazaniu się wideo – urządził z całą rodziną konferencję prasową

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: