NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Coraz więcej osób chce mieszkać na Jackson Heights

Coraz więcej osób chce mieszkać na Jackson Heights

27.01.2016, godz. 00:00
Jackson Heights, Queens, mieszkania, nieruchomości
Jackson Heights, Queens, mieszkania, nieruchomości foto:

Kolejna okolica Queensu urosła do rangi „najgorętszej” pod względem atrakcyjności do zamieszkania. Z danych brokerów i specjalistów branży nieruchomości wynika, że coraz więcej osób chce mieszkać na Jackson Heights.

Liczba sprzedanych domów i apartamentów w roku 2015 osiągnęła rekordowe rozmiary. Przez cały ubiegły rok sprzedano ich o 11 procent więcej aniżeli w 2014. Wraz ze wzrostem zainteresowania wśród nabywców, w górę poszły również i ceny, które zwiększyły się w 2015 roku o 22 procent.
Najdroższe mieszkanie – czterosypialniowy apartament z trzema łazienkami – sprzedano w kompleksie The Towers. Poszedł on za 1,075 miliona dolarów.
Dwa inne 4-pokojowe apartamenty zostały sprzedane za 925 tysięcy dolarów w kamienicy przy 80th Street. Z kolei trzysypialniowy w Hawthorne Court poszły z kolei za 865 tys. dol., a jednosypialniowe w Hampton Court za 405 tys. dolarów.
Brokerzy podkreślają, że chociaż ceny na Jackson Heights podskoczyły, to jednak ciągle są dużo niższe aniżeli na Brooklynie czy Manhattanie, dlatego przewidują, że okolica w dalszym ciągu będzie przyciągać nowych lokatorów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: