NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Coraz więcej osób bez dachu nad głową Rekordowa liczba bezdomnych na ulicach NYC

Coraz więcej osób bez dachu nad głową Rekordowa liczba bezdomnych na ulicach NYC

27.08.2016, godz. 00:00
bezdomni
foto:

Dawno nie było aż tak źle... Rekordowa liczba bezdomnych żyje na ulicach Nowego Jorku. Co więcej  – jak twierdzą adwokaci ds. bezdomności – oficjalne liczby są dalekie od rzeczywistości...

– Bezdomni są dzisiaj wszędzie. Nie tylko na dworcach czy w metrze.... To smutne – mówią nowojorczycy. Zdaniem  adwokatów ds. bezdomności bardzo dużą winę za obecny stan ponosi gubernator Andrew Cuomo, nie przyznając stanowych funduszy na stworzenie dodatkowych schronisk. – W schroniskach jest obecnie dziennie blisko 15 tysięcy osób.  Kolejne tysiące są ulokowane w mieszkaniach zastępczych. Ale ta liczba nie odzwierciedla rzeczywistego  problemu... To są oficjalne dane. Te prawdziwe są o wiele wyższe. Oficjalna liczba bezdomnych nie jest do końca znana, bo i ciężko ją określić.Według ostatnich danych  Coalition for the Homeless – to ponad 60 tysięcy osób. Co najsmutniejsze jedną trzecią stanowią dzieci.
Bill de Blasio „odziedziczył” problem bezdomności od swojego poprzednika – Michaela Bloomberga. Mimo usilnych starań nie udało mu się go zahamować. Tendencja wzrostu liczby bezdomnych nie została wstrzymana, ani nawet zmniejszona, mimo iż burmistrz de Blasio uruchomił dodatkowych 225 schronisk. – Gołym okiem widać, że mamy problem.  Osoby wyciągające rękę po pieniądze są na każdym rogu ulic Nowego Jorku.  Takie „obrazki” widywało się przed laty...  Smutne, że znowu mamy z tym do czynienia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: