NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Coraz więcej nielegalnych areesztowanych przez agentów federealnych. ICE poluje i aresztuje

Coraz więcej nielegalnych areesztowanych przez agentów federealnych. ICE poluje i aresztuje

18.04.2017, godz. 00:00
ICE, imigranci, naloty na imigrantów, deportacje
ICE, imigranci, naloty na imigrantów, deportacje foto:

Polowanie na imigrantów trwa. Statystyki mówią same za siebie. Od czasu oficjalnego objęcia urzędu prezydenta przez Donalda Trumpa (71 l. ), liczba  aresztowanych przez U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE) imigrantów wzrosła o 32.6 procent.

Z raportu publikowanego przez „Washington Post” wynika, że od stycznia do marca ICE aresztowało 21.362 imigrantów. Głównie to osoby z przeszłością kryminalną albo poszukiwani uciekinierzy.  W analogicznym okresie rok temu zatrzymań takich było 16.104.
Ale nie tylko ci z kryminalnym „rekordem” wpadają w łapy ICE. Liczba tych nielegalnych, których jedynym przewinieniem jest brak statusu, podwoiła się. Od początku roku aresztowano aż 5.441 osób. Wszystkie trafiły do więzień i czekają lub już zostały deportowane. Największy wzrost aktywności ICE jeżeli chodzi o zatrzymania imigrantów bez przeszłości kryminalnej odnotowano na terenie Nowego Jorku, Bostonu i Atlanty, gdzie aż 700 aresztowanych nigdy nie popadło w konflikt z prawem. Niemniej i tak najwięcej zatrzymań – po ponad dwa tysiące osób – ICE dokonało w Teksasie, Oklahomie, Georgii i obu Karolinach.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: