NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Coney Island. Policjant zastrzelił nożownika

Coney Island. Policjant zastrzelił nożownika

19.06.2015, godz. 22:33
NYPD, brutalne dzialania policji
NYPD, Nowy Jork, Al Sharpton, Bill de Blasio, brutalność policji, protesty przeciwko policji foto:

Szokujące sceny w pobliżu stacji metra w okolicach Brighton Beach. Jak informuje NY1 w po pobliżu przystanku linii Q na Ocean Parkway na Brooklynie doszło do ataku nożownika na nowojorskiego policjanta.

Oficer NYPD Fillippo Gugliara (24 l) pełnił służbę na stacji metra, kiedy usłyszał krzyki dobiegające z ulicy. Nie zastanawiając się ani chwili ruszył, by zobaczyć, co się stało. Okazało się, że mężczyzna zaatakował 78 -letnia kobietę. Policjant usiłował ochronić ofiarę i powstrzymać napastnika. W momencie, kiedy stróż prawa chciał aresztować bandziora, ten wyciągnął nóż i ranił go w szyję. Policjant w obronie własnej strzelił do napastnika. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Ranny policjant został przewieziony do Lutheran Medical Center. Według lekarzy jego stan zdrowia jest stabilny, a rany, jakie odniósł, nie zagrażają jego życiu.

- Gugliara jest doskonałym przykładem dla swoich nowojorskich kolegów. Wykazał się odwagą, nie zawahał się komuś pomóc, stawiając się tym samym w bardzo niebezpiecznej sytuacji – powiedział Bill de Blasio, burmistrz Nowego Jorku, który odwiedził policjanta w szpitalu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: