NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Co znajdzie Polak pod amerykańską choinką?

Co znajdzie Polak pod amerykańską choinką?

21.12.2013, godz. 02:00
Greenpoint
foto:

Już za chwilę Gwiazdka i czas odwiedzin Świętego Mikołaja. Jak się okazuje, większość Polaków świąteczne zakupy ma jeszcze przed sobą. Jednak prawie każdy pytany przez nas rodak wie już, czym obdaruje swoich bliskich...

Choć nie brakuje oryginalnych pomysłów świątecznych, to tradycyjnie najwięcej osób znajdzie pod choinką perfumy, ubrania, drobną elektronikę oraz książki!

- Siostrze podaruję perfumy, a reszcie rodziny coś z odzieży - zdradziła nam Mariola z Maspeth. - Sama chciałabym dostać biżuterię, na przykład złotą bransoletkę.

- Dzieci dostaną gry, klocki Lego i książki, a mężowi kupiłam książki i zegarek - powiedziała "Super Expressowi" Agnieszka, także z Maspeth. - A prezentem od męża będzie cruise na Karaiby, na który wybieramy się tylko we dwoje w styczniu - dodała z uśmiechem.

- Żonie kupiłem biżuterię, gdyż dla kobiet to zawsze sprawdzony prezent - nie miał wątpliwości pan Paweł z Greenpointu. Syn z kolei dostanie od nas zdalnie sterowany helikopter, o którym marzył od dawna. Na pewno będzie przeszczęśliwy...

W greenpoinckich sklepach od kilku dni panuje wzmożony ruch. Każdy chce zdążyć z zakupem wymarzonego podarku, a niektórych produktów zaczyna już brakować.

- Kończą się konsole Sony Play Station 4, które są bardzo często wybierane na świąteczny prezent - powiedział nam Łukasz Bielak z Wizard Electronics przy 754 Manhattan Ave., właściciel popularnego sklepu z elektroniką na Green-

poincie. - Równie dobrze sprzedają się cyfrowe aparaty fotograficzne, kamery video firmy Go Pro, a także wszystkie produkty firmy Bose, takie jak głośniki czy słuchawki. Panowie dla swoich kobiet kupują również rzeczy typowe do kuchni, jak na przykład ekspresy do kawy.

- Najlepiej na prezenty sprzedają się szaliki i inne akcesoria zimowe, a także biżuteria, zarówno srebrna, jak i kolorowa, jak też biżuteria z bursztynem - zdradziła nam Ela Sikorski, właścicielka popularnego butiku Fanaberie przy 102A Nassau Ave. - Poza tym dużym wzięciem cieszą się świeczki zapachowe i perfumy.

- Klient tegoroczny zdecydowanie szuka upominków tańszych niż w ubiegłych latach - poinformował "Super Express" Mariusz Dębowski, współwłaściciel Sawa Bling Inc przy 745 Manhattan Ave., najstarszego sklepu z biżuterią na Greenpoincie. - Dużym powodzeniem cieszą się kolczyki zarówno z białego, jak i żółtego złota, czasem z dodatkiem cyrkonii zamiast droższych diamentów. Młode pokolenie chętnie kupuje modne obecnie wyroby srebrne z maleńkimi diamencikami lub biżuterię pozłacaną.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: