NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Co za koszmar: znów strzały w szkole

Co za koszmar: znów strzały w szkole

20.01.2014, godz. 00:00
crime, wypadek, morderstwo, policja,
foto:

Krwawa amerykańska plaga... Koszmar... Brakuje określeń, aby opisać kolejną tragiczną strzelaninę w szkole. Tym razem przerażające sceny rozegrały się w sali gimnastycznej Delaware Valley Charter High School, na północy Filadelfii. Dwoje uczniów tej szkoły średniej zostało postrzelonych przez kolegę. Sprawca, którego motywy działania jeszcze w niedzielę nie były znane, usiłował uciec, ale został zatrzymany przez policję.

Ranni zostali chłopak i dziewczyna w wieku 15 lat. Przewieziono ich do szpitala, stan obojga nie stanowi zagrożenia dla ich życia. Policja nie ujawniła personaliów rannych nastolatków.

Tuż po strzelaninie budynek szkoły został zamknięty, a na miejsce przybył specjalny oddział policji antyterrorystycznej. Natychmiast pojawili się też przerażeni rodzice, którzy jak najszybciej chcieli zabrać z zagrożonego terenu swoje dzieci.

Był to już drugi przypadek strzelaniny w amerykańskiej szkole w tym tygodniu... We wtorek 12-letni uczeń szkoły w Roswell (Nowy Meksyk) otworzył ogień do kolegów, raniąc dwóch z nich. Do najtragiczniejszego incydentu doszło w grudniu 2012 r. w szkole podstawowej Sandy Hook, w Newtown (Connecticut), gdzie 20-letni szaleniec zastrzelił 20 uczniów i 6 osób dorosłych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: